PROGRAMY JAKIE PRZEDSZKOLE REALIZUJE:

1.   "Nasze przedzedszkole" program edukacji przedszkolnej autor: Małgorzata Kwaśniewska, Wiesława Żaba-Żabińska.

Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze powstały programy autorskie, tworzone na bazie doświadczeń, dostosowane do możliwości rozwojowych dzieci i warunków w jakich funkcjonuje placówka.

1. "Przedszkolak w świecie teatru" - autorstwa mgr Renaty Siwy Założeniem programu jest poszerzenie doświadczeń dzieci o wiedzę o teatrze poprzez inspirowanie i umiejętne wspieranie aktywności zarówno indywidualnej, jak i zespołowej.
Główne cele programu:
 -  Poszerzenie wiedzy dziecka o teatrze.
 -  Kształtowanie doznań estetycznych podczas odbioru różnych form teatralnych.
 -  Umożliwienie dziecku kontaktu ze sztuką przez aktywne uczestnictwo.
 -  Doskonalenie umiejetnosci werbalnego i pozawerbalnego komunikowania się dziecka z innymi ludźmi.

2. "Przedszkolak tańczy i śpiewa" - autorstwa mgr Jolanty Krzysteczko Program wykorzystuje nieodzowną i naturalną potrzebę ruchu a także miłość do muzyki i chęć prezentowania swoich umiejętności przed publicznością. Stanowi propozycję jak w przystępny i ciekawy sposób wprowadzić dzieci w świat muzyki i tańca.
Główne cele programu:
   - Wyzwalanie muzyczno- ruchowej aktywności twórczej dzieci,
   - Rozwijanie poczucia własnej wartości dzieci,
   - Rozwijanie poczucia estetyki, ekspresji artystycznej,
   - Wspieranie poczucia solidarności grupowej.

3. "Mały artysta plastyk" - autorstwa mgr Katarzyny Donosewicz i mgr Ewy Pieróg Zadaniem realizującym treść programu podczas popołudniowych zajęć warsztatowych jest wspieranie aktywności plastycznej poprzez wyposażenie dzieci w różne środki wyrazu, wzbogacając jego przeżycia, wyzwalanie emocji, stwarzanie swobodnej, akceptującej, twórczej atmosfery.

Cel główny programu:
 Rozwijanie wrażliwości estetycznej, umiejętności odbierania przedmiotów i zjawisk w sposób polisensoryczny a także wyrażanie ich za pomocą różnorodnych środków i technik plastycznych.
Cele szczegółowe:
   - Zapoznanie z technikami plastycznym
   - Zapoznanie z twórczością sławnych artystów
   - Poznawanie barw podstawowych i pochodnych
   - Wyzwalanie ekspresji plastycznej podczas słuchania muzyki.

4. "Przedszkolak i jego maly świat" - autorstwa mgr Ewy Pieróg i Lilianny Łagodzińskiej

Cel główny programu:
 Kształtowanie tożsamości dziecka poprzez rozwijanie jego wiedzy na temat regionu, w którm mieszka.
 Program pozwala przybliżyć dzieciom tematykę miasta, regionu. Edukacja regionalna, wprowadza dziecko w świat pełen przeżyć, emocji, piękna, doświadczeń i odkryć. Buduje uczucie patriotyczne i przywiązanie do miejsca zamieszkania.