RAMOWY ROZKŁAD DNIA

5.30- 8.30

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Indywidualne kontakty dzieci z rodzicami. Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, podejmowane z własnej inicjatywy i pod kierunkiem nauczyciela. Zabawy ruchowe i ćwiczenia poranne. Czytanie bajki, baśni, wiersza "dnia". Włączenie się do akcji "Cała Polska czyta dzieciom ".

8.30- 8.45

Zabiegi higieniczne. Przygotowania do śniadania.

8.45- 9.00

Śniadanie

9.00- 9.15

Zabiegi higieniczne.

9.15- 10.45

Stwarzanie sytuacji edukacyjnych w celu realizacji zadań nauczyciela, odpowiadających potrzebom i oczekiwaniom rozwojowym dziecka, które działa w sposób aktywny i twórczy w zakresie czterech obszarów edukacyjnych:
 - poznawanie i rozumienie siebie i świata,
  - nabywanie umiejętności poprzez działanie,
  - odnajdywanie swojego miejsca w grupie rówieśniczej i wspólnocie,
  - budowanie systemu wartości,
Zajęcia dodatkowe na wniosek rodziców.

10.45- 11.00

Drugie śniadanie.

11.00- 11.45

Spacery, zabawy ruchowe na powietrzu lub na sali rekreacyjnej. Czynności porządkowe w sali zabaw. Nauka języka angielskiego.

11.45- 12.00

Zabiegi higieniczne. Przygotowania do obiadu. Czytanie bajki, baśni, wiersza "dnia".

12.00- 12.30

Obiad i zabiegi higieniczne po obiedzie.

12.30- 16.30

Zajęcia popołudniowe, praca wyrównawcza, zabawy ruchowe w sali bądź na placu zabaw, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci, rozchodzenie się dzieci do domu, kontakty indywidualne z rodzicami.